Otwarci na rozwój. Drzwi Otwarte 2024 za nami!

ZSGE > Aktualności > Otwarci na rozwój. Drzwi Otwarte 2024 za nami!

Zajęcia w pracowniach, quizy tematyczne z nagrodami, trening Medyka Konin, spotkania z szermierzami, pokazy samochodów i motorów – tak przebiegły Drzwi Otwarte 2024 w ZSGE. Kilkuset uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy wkrótce wkroczą na nową ścieżkę edukacyjną, 19 kwietnia odwiedziło mury Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie. Ósmoklasiści mogli zwiedzić szkolne pracownie, a także wziąć udział w przygotowanych atrakcjach. O część muzyczną tradycyjnie zadbał szkolny chór pod kierunkiem Kamili Pacześnej oraz młodzi muzycy reprezentujący Młodzieżową Orkiestrę Dętą, którzy doskonalą swoje umiejętności pod przewodnictwem kapelmistrza Roberta Żurańskiego.

Drzwi Otwarte to już tradycja. Przyszli absolwenci szkół podstawowych stoją przed jedną z kluczowych decyzji. Już niedługo będą musieli zadecydować, w której szkole średniej podejmą dalszą naukę. Ósmoklasiści, którzy wzięli udział w Drzwiach Otwartych, mieli okazję zapoznać się z bazą dydaktyczną i zaznajomić się ze specyfiką poszczególnych kierunków. Chętni mogli wziąć udział w konkursach tematycznych czy zobaczyć pokaz wyjątkowych aut i motorów. W konkursie na najgłośniejszy wydech w samochodzie zwyciężył Miłosz Gauden z klasy 4OP, a najgłośniejszym wydechem w motorze mógł poszczycić się Oliwier Rychlik z 3TP. ZSGE mieści się w dwóch budynkach: przy ulicy Wyszyńskiego oraz Bydgoskiej. Placówka może poszczycić się tytułem „Srebrnej Szkoły” Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników „Perspektywy”. Uczniowie mogą wybierać spośród kierunków, takich jak: technik mechatronik, programista, spedytor, ekonomista, informatyk, elektryk, grafiki i poligrafii cyfrowej, pojazdów samochodowych, mechanik, urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. V Liceum Ogólnokształcące oferuje kształcenie w klasie psychologiczno-lingwistycznej. Oferta edukacyjna dostosowywana jest do aktualnych potrzeb rynkowych. Szkoła prowadzi stałą współpracę z przedsiębiorstwami na terenie Konina, dzięki czemu uczniowie mogą poszerzyć swoje kompetencje i zdobyć niezbędne kwalifikacje. Wspierane są również różnego rodzaju inicjatywy, pasje i zainteresowania.

ZGSE dba o budowanie atmosfery opartej na wzajemnej życzliwości i otwartości. Mamy nadzieję, że wielu z Was dołączy do nas w kolejnym roku szkolnym 2024/2025 i wspólnie będzie tworzyć edukację na miarę XXI wieku.

Wideorelacja